Ostatnie w roku bezbelkowce

Do końca lokat bezbelkowych pozostały równo trzy miesiące. Na szczęście grupa L.Czarneckiego nie śpi i nawet “za pięć dwunasta” (prawie dosłownie) wprowadza na rynek coraz to nowe – odświeżone – produkty pozwalające na omijanie tego podatku nieco dłużej, niż założyła ustawa.

I tak na dzień przed końcem roku do oferty GetinOnline i OpenOnline weszła Lokata Sylwestrowa. Pięciomiesięczny depozyt o oprocentowaniu 6,30% w skali roku i kwocie maksymalnej 4 000 zł (minimalna kwota – GO 1000 zł, OO 500 zł).

W tym samym czasie w IdeaBanku (również grupa L.Czarneckiego) dostępna jest Lokata Noworoczna – tym razem na cztery miesiące, ale o oprocentowaniu 6,41% w skali roku i kwocie maksymalnej 5 000 zł (minimalnie 1000 zł).

Sztuczka polega na tym, że cały zysk na lokatach wypracowywany jest do 29 lutego 2012 roku (czyli jeszcze przed wejściem w życie zmian podatkowych), a później pieniądze leżakują już tylko na minimalnym oprocentowaniu (0,1%). Dzięki temu możemy ominąć podatek jeszcze przed 1 kwietnia 2012 roku.

Lokaty dostępne są w nieograniczonych ilościach i bez konieczności posiadania kont w ww bankach. W przypadku ich wcześniejszego zerwania tracimy wszystkie wypracowane odseteki.

Źródło: Podstawy Oszczędzania i Inwestowania

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>