Plany Rządu co do Podatku Belki

Przy okazji prac nad “reformą” systemu emerytalnego Rząd nieopatrznie ujawnił co tak naprawdę myśli i jakie ma plany związane z Podatkiem Belki. Pierwotnie zakładano oczywiście jego likwidację, a jeszcze wcześniej tylko chwilowe wprowadzenie jednak skończyło się jak zawsze. Co będzie dalej?

Oczywiście nietrudno się domyśleć, że podatku nikt nie zniesie – wypłynęło to przy okazji omawiania nowego sposobu na oszczędzanie na emeryturę – tzw IKZE (konkurencji dla IKE), które będzie można odpisywać od podstawy opodatkowania, ale “nie będą zwolnione” z podatku od zysków kapitałowych.

Ponieważ mówimy o wieku 60 (kobiety) – 65 lat (mężczyźni), a odnosi się to do obecnych 30-40 latków, Rząd wyraźnie dał do zrozumienia, że podatek Belki ma się dobrze i zgodnie z rządowymi założeniami będzie się miał dobrze przez następne 20-30 lat.

źródło: Poradnik Emerytalny

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>